İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Hacıpınar Mahallesi Muhtar Adayı Abdurrahman Kayhan
Hacıpınar Mahallesi Muhtar Adayı Abdurrahman Kayhan
Kocamaz Çiftçilerin Yanında
Kocamaz Çiftçilerin Yanında
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Ramazan Sarıtaş'tan
Ramazan Sarıtaş'tan
Hüseyin Meterisi
Hüseyin Meterisi
Haber Detayı
01 Eylül 2013 - Pazar 00:00 Bu haber 36043 kez okundu
 
Ankaralı Namık
EKONOMİ Haberi
Ankaralı Namık

11. Geleneksel Gülnar Buluşması, Üzüm, Elma ve Badem festivali cuma günü Gülnar çamlığı ve mesire alanında yapıldı. Festivale Kaymakam Tekin Dundar, çevre ilçe belediye başkanları, sivil toplum örgütleri, siyasi parti temsilcileri ve Gülnar halkı katıldı. Bir çok firmanın Stand açtığı festival Anamur mehteran takımının konseri ile başladı.

Festvalin açılış konuşmasını yapan Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel: “Bu yıl düzenlediğimiz 11. Geleneksel Gülnar Buluşması Üzüm, Elma ve Badem festivali her yıl artan ilgi ve alaka ile büyüyen bir festival oluyor. Bu festival ile hemşehrilerimizin bir araya gelmelerine vesile oluyoruz. Hemşehrilerimin yetiştirdiği ürünleri tanıtarak katkı sağlıyoruz.

Gülnar’a hizmet veren, taşı taş üstüne koyan bütün hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Gülnar’a en büyük yatırımı yapan medarı iftarımız işadamımız Mustafa Baysan’a  Gülnar halkı adına teşekkür ediyorum. Gülnar Meslek Yüksekokuluna yaklaşık 1.5 milyon yardımda bulundu. Mustafa Baysan parkını yaptırdı. Hastanemize ilk yardım ünitesi kurdu. Bir çok ihtiyaç sahibi insanlarımıza maddi ve menevi katkıda bulundu. Yaşadığımız büyük yangında hemşehrilerinin yanında bulunarak maddi ve manevi destek verdi. Öğrencilerimize burslar veriyor.

Düzenlediğimiz bu festivale de büyük katkı sağlamıştır. Bir kaç tane Mustafa Baysan’ımız olsa Gülnar çok hızlı değişir. Bir kez daha Gülnar’a yaptığı hizmetler dolayı Mustafa Baysan’a teşekkür ediyorum. Gülnar’a yaptığı hizmetlerden dolayı bir plaket hazırladık. Mustafa Bey, yurt dışında olduğu için  plaketini ona ulaştırılmak üzere Gazeteci- Yazar Ramazan Sarıtaş’a takdim edeceğiz” dedi. 

Konuşmanın ardından festivale katkı sağlayan Mustafa Baysan adına Ramazan Sarıtaş’a plaket verildi. Ayrıca Anamur ve Bozyazı Belediye başkanlarına katkılarından dolayı günün anısına plaket verildi.

Festival daha sonra sanatçıların sahne almasıyla devam etti. Yerel sanatçıların ardından ilk olarak Kadir Somer sahne aldı. Birbirinden güzel parçalarıyla katılımcıları coşturan Kadir Somer’in ardından son olarak Ankaralı Namık sahne aldı. Ankaralı Namık, meşhur parçası “Ankara’nın bağları da büklüm büklüm yolları ne zaman sarhoş oldun da kaldıramıyon kolları” parçasıyla coşku en üst seviye ye çıktı. Gece, Ankaralı Namık bir birinden güzel türküleriyle son buldu.

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Site Admin
Etiketler: Ankaralı Namık
Yorumlar
Haber Yazılımı